Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
wtorek 3 sierpień 2021

Spotkanie z dostawcą kotłów

IMG 20200803 160112 resized 20200804 085816552 copy copyW dniu wczorajszym na auli byłego gimnazjum odbyło się kolejne spotkanie z dzierżawcami kotłów na ekogroszek i pelet. W spotkaniu wzięła udział większość tegorocznych wnioskodawców z zachowaniem obowiązujących szczególnych środków ostrożności związanych z panującą pandemią. Kolejne 67 starych kopciuchów zostanie wymienione na ekologiczne kotły co będzie skutkowało zmniejszeniem ilości zanieczyszczeń wprowadzanych do powietrza. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele wyłonionej w tegorocznym przetargu firmy ISKO – dostawcy kotłów.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty

wyniki1 zdjęcieZ ogromną przyjemnością prezentujemy wyniki egzaminu ósmoklasisty 2020. Mimo niesprzyjających okoliczności i wielu trudności związanych ze zdalnym nauczaniem uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Marklowicach stanęli na wysokości zadania i uzyskali wspaniałe wyniki: z języka angielskiego i matematyki osiągnęli poziom wysoki, z języka polskiego - poziom wyżej średni. Wśród gmin powiatu wodzisławskiego gmina Marklowice okazała się najlepsza z matematyki i j. angielskiego, II miejsce zajęła z j. polskiego. Po analizie wyników uzyskanych w powiatach i gminach całego województwa śląskiego okazało się, że Marklowice napisały najlepiej z języka angielskiego w całym województwie a z matematyki zajmujemy 4 miejsce w województwie. Z tego miejsca ogromne gratulacje dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli przygotowujących do egzaminów. To nasz wspólny sukces, za który wszystkim bardzo serdecznie dziękuję. Dyrektor szkoły Halina Winkler

WYNIKI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY ROK SZKOLNY 2019/2020

Odbiór kotłów lista nr 2

Poniżej publikujemy drugą listę adresową z dnia 28.07.2020 r. osób które mogą już odebrać kotły (po podpisaniu na miejscu odbioru umowy ostatecznej) – odbiór od 5 sierpnia. Kotły w zakresie danego rodzaju system przydziela losowo. Kotły są zarezerwowane przez 14 dni. Przedłużenie tego terminu może nastąpić po uzgodnieniu.

1

Zielona 11

2

Astrów 15

3

Goplany 36

4

Karola Szymanowskiego 61

5

Tomasza Zana 27

6

Wiosny Ludów 95

7

Świerkowa 4

8

Okrężna 30

9

Jarzębinowa 44

10

Bławatkowa 61b

11

Orla 19c

Odbiór kotłów lista nr 1

Poniżej publikujemy pierwszą listę adresową z dnia 28.07.2020 r. osób które mogą już odebrać kotły (po podpisaniu na miejscu odbioru umowy ostatecznej) – odbiór od 5 sierpnia. Kotły w zakresie danego rodzaju system przydziela losowo. Kotły są zarezerwowane przez 14 dni. Przedłużenie tego terminu może nastąpić po uzgodnieniu.

1

Okrężna 29

2

Stawowa 6

3

Gajowa 4

4

Karola Szymanowskiego 2

5

Karola Szymanowskiego 24

6

Wyzwolenia 129

7

Goplany 67

8

Wyzwolenia 202B

9

Krakusa 20

10

Jarzębinowa 31

11

Leśna 10

Spotkanie z dostawcą kotłów

Dzierżawco!

Zapraszamy na spotkanie z dostawcą kotłów w dniu 3.08.2020 r. (poniedziałek) o godz. 16.00 w auli byłego gimnazjum.

Udział w spotkaniu jest dopuszczalny pod warunkiem:

1. zakrywania ust i nosa przez uczestników;
2. w spotkaniu może uczestniczyć nie więcej osób niż połowa miejsc - rzędy powinny być zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między uczestnikami (obowiązek zachowania jednego wolnego miejsca między uczestnikami nie dotyczy osób wspólnie zamieszkujących lub pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym).

Od 1 sierpnia wejście do autobusu tylko przednimi drzwiami

plakatmzk„Wiele osób nie zasłania ust i nosa podczas podróży" – skarżą się sami pasażerowie. Międzygminny Związek Komunikacyjny reaguje.

Od 1 sierpnia wejście do autobusu tylko przednimi drzwiami

Sytuacja epidemiologiczna od miesięcy nie ulega znaczącej poprawie. Dlatego MZK, we współpracy z firmami przewozowymi, robi wszystko, aby podróż autobusem była bezpieczna. Kluczowa jest ciągle dezynfekcja pojazdów (prowadzona już od marca), ograniczenie liczby pasażerów, a także zasłanianie ust i nosa – najlepiej maseczką higieniczną. Warto przypomnieć o dystansie społecznym w miejscach publicznych, m.in. na przystankach. Minimalna odległość wynosi 1,5 metra.

Czytaj więcej...

Dzierżawa kotłów 2020

Informujemy, że rozstrzygnięto ponowny przetarg na dostawę kotłów na paliwo stałe i w najbliższych dniach zostanie podpisana umowa z dostawcą kotłów. Według ustalonego harmonogramu pierwsze dostawy kotłów rozpoczną się 29 lipca, a wnioskodawcy będą na bieżąco informowani za pomocą wiadomości sms o możliwości odbioru kotła z terenu Gminnego Ośrodka Sportu. Wzorem lat ubiegłych na miejscu odbioru będzie można skorzystać (za dodatkową opłatą) z usług przewoźnika, który dostarczy kocioł we wskazane miejsce.

BEZPŁATNE PORADY SPECJALISTY - TERAPEUTY

Informujemy, iż w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim w ramach poradnictwa specjalistycznego można skorzystać z bezpłatnych porad specjalisty - terapeuty w zakresie m.in.: poradnictwa rodzinnego, socjalnego, zdrowotnego.
Porady realizowane są od 6 lipca br. w każdy poniedziałek w godzinach od 15.00 do 19.00 w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim w pok. nr 13.
Ze względu na panujący stan epidemii w Polsce powyższe porady prowadzone są w formie kontaktu osobistego z zachowaniem wszystkich wymogów reżimu sanitarnego panującego w Polsce (m.in. maseczka, dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu) lub telefonicznie tel. 32 455 14 30 wew. 31 oraz poprzez komunikator Skype: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Osoby zainteresowane poradnictwem proszone są o umówienie wizyty telefonicznie.

Źródło: http://www.pcpr-wodzislaw.pl/news-Bezplatne-porady-specjalisty-terapeuty,127,0

Więcej artykułów…

  1. Wymiana kotłów węglowych na gazowe - informacja
  2. Projekt przebudowy odcinka ul. Porzeczkowej- dojazd do posesji nr 32, 34, 36 w Marklowicach
  3. Zapisy po poradę prawną teraz także online
  4. Rozbudowa budynku Urzędu Gminy w Marklowicach o szyb windy osobowej i przebudowa klatki schodowej
  5. Raport o stanie Gminy Marklowice za 2019 rok

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00