Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
czwartek 23 marzec 2023

Informacja ARiMR - więcej czasu na złożenie wniosku o dofinansowanie na inwestycje chroniące przed ASF lub powodzią

logo ARiMR niebieskieDo 29 marca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydłużyła termin składania wniosków o wsparcie na przeciwdziałanie ASF i powodziom.
Na finansowane z PROW 2014-2020 inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej do wykorzystania zostało blisko 200 mln zł.

Czytaj więcej...

Nabór uzupełniający ciągły do projektu “Łączymy z energią…”

oze-390x353Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku ogłasza nabór uzupełniający na wolne miejsca w projekcie „Łączymy z energią..."
Dla wnioskodawców dostępne są ograniczone rodzaje i ilości instalacji (przypisane do każdej gminy) – wykaz dostępnych instalacji w ramach poszczególnych gmin znajduje się w załączniku.
Projekt „Łączymy z energią..." został zainicjowany w marcu 2018 r., kiedy przeprowadzono nabór uczestników. Po otrzymaniu dofinansowania w 2019 r. przystąpiono do realizacji. W związku z rezygnacjami niektórych uczestników zwolniły się miejsca w ramach projektu. Liczba i rodzaj instalacji w naborze uzupełniającym jest ograniczona.

Czytaj więcej...

Otwarcie Punktu Informacyjno – Konsultacyjnego programu "Czyste powietrze".

DSC 7558Dzisiaj został otwarty Punkt Informacyjno – Konsultacyjny programu "Czyste powietrze". Otwarcia punktu dokonał Wójt Tadeusz Chrószcz w obecności Zastępcy Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach pana Adama Lewandowskiego oraz Senator Rzeczypospolitej Polskiej pani Ewy Gawędy. Punkt mieści się w pomieszczeniu obok wejścia na parterze urzędu gminy. Wcześniej pisaliśmy o sposobie umawiania konsultacji z pracownikami urzędu.

Ruszyły zapisy do akcji Masz Głos - informacja Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides

Masz Głos grafikaW czasie pandemii ważna jest współpraca różnych środowisk, które na co dzień pracują i funkcjonują na jednym terenie. Razem łatwiej jest zadbać o edukację online, monitoring stanu drzew w gminie czy dobry projekt do budżetu obywatelskiego. Wszystkich gotowych do takiego zaangażowania wspiera program Fundacji Batorego – akcja Masz Głos, który właśnie rusza z nową edycją.

Czytaj więcej...

Komunikat KRUS - Zasiłek opiekuńczy przedłużony

Na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 lutego 2021 r. dodatkowy zasiłek opiekuńczy został przedłużony do 28 lutego 2021 r.
Informujemy, iż dodatkowe świadczenie opiekuńcze przysługuje ubezpieczonym rolnikom i domownikom, którzy w przypadku zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki albo niemożności sprawowania opieki przez nianię lub dziennego opiekuna z powodu COVID-19, z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki.

Czytaj więcej...

Przebudowa odcinka ul. Goplany

scan0501W związku przystąpieniem do przebudowy odcinka ul. Goplany od skrzyżowania z ul. Gajową do łącznika z ul. Kilińskiego od dnia 24 lutego br. do dnia 30 kwietnia br. odcinek ten będzie wyłączony z ruchu wykonawcą robót jest:
FIRMA USŁUGOWA KOMPLEX
44-207 Rybnik-Wielopole
ul. Miodowa 5

Okresowa ocena jakości wody

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wodzisławiu Śląskim stwierdza przydatność wody do spożycia, dostaczanej w ramach zbiorowego zaoptarzenia w wodę z urządzeń wodociągowych na terenie Gminy Marklowice w 2020 r.

Decyzja PPIS w linku

PUNKT INFORMACYJNO-KONSULTACYJNY PROGRAMU CZYSTE POWIETRZE

czyste-powietrze-1Informujemy, że z dniem 22.02.2021 r. swoją działalność rozpoczyna Punkt Informacyjno-Konsultacyjny Programu Czyste Powietrze w Marklowicach bez wyznaczenia stałych godzin funkcjonowania. Z Punktu mogą skorzystać mieszkańcy Gminy, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu terminu.
Nr tel. do Punktu: +48 32 4592837, 32 4592830,

Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym.

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięto konkurs na "Najładniejsza dekorację świąteczno – noworoczną 2020/2021"

Do konkursu zgłoszono 3 posesje. W dniu 7 stycznia 2021 r. komisja w składzie:
1. Krystyna Klocek - przewodnicząca komisji konkursowej,
2. Ewa Skupień - zastępca przewodniczącego komisji konkursowej,
3. Joanna Kotula - członek komisji konkursowej,
4. Mariusz Kominek - członek komisji konkursowej,
5. Marcin Burszczyk - członek komisji konkursowej.
dokonała jednorazowych oględzin posesji, podczas których były oceniane następujące elementy otoczenia domu:
• ogólne wrażenie estetyczne,
• atrakcyjność elementów świąteczno - noworocznych,
• ozdoby efektowne nocą i w ciągu dnia,
• nawiązanie do tradycji,
• ogólny porządek i ład posesji.
W konkursie wygrała posesja Państwa Gabrieli i Mirosława Guderley.
Drugie miejsce zajęli Państwo Agnieszka i Artur Hanćkowiak
zaś trzecie miejsce przypadło Państwu Paulinie i Tomaszowi Węcławek
W dniu 3.02.2021 r. Wójt Gminy Tadeusz Chrószcz dokonał wręczenia nagród wygranym.

I miejsce
II miejsce
III miejsce-3 copy
I miejsce1 copy
II miejsce2
III miejsce copy

Kończy się nabór wniosków o pomoc na rozwój usług rolniczych

logo ARiMR niebieskieJeszcze tylko do najbliższego poniedziałku, 15 lutego, można składać wnioski o przyznanie pomocy na „Rozwój przedsiębiorczości – rozwój usług rolniczych", finansowanej z budżetu PROW na lata 2014-2020. Warto się pospieszyć, tym bardziej że można otrzymać wsparcie w wysokości nawet pół miliona złotych.
W ramach tego naboru Agencja otrzymała dotąd 772 wnioski na kwotę prawie 347 mln zł. W ramach dwóch poprzednich naborów zawarto z beneficjentami 1716 umów na kwotę prawie 714 mln zł.
Przypomnijmy, że o dofinansowanie inwestycji w rozwój przedsiębiorczości może ubiegać się osoba fizyczna, osoba prawna, a także mikro- lub małe przedsiębiorstwo, niemające osobowości prawnej. Warunkiem jest wykonywanie działalności gospodarczej obejmującej świadczenie usług dla gospodarstw rolnych przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku w zakresie jednego z następujących kodów Polskiej Klasyfikacji Działalności:
- 01.61.Z – Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
- 01.62.Z – Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
- 01.63.Z – Działalność usługowa następująca po zbiorach
Wnioskodawcy mogą liczyć na refundację do 50 proc. kosztów kwalifikowanych, do których zalicza się m.in. koszty zakupu lub leasingu (zakończonego przeniesieniem prawa własności) nowych maszyn, narzędzi lub urządzeń do produkcji rolnej, aparatury pomiarowej i kontrolnej, sprzętu komputerowego i oprogramowania służących do zarządzania przedsiębiorstwem lub wspomagających sterowanie procesem świadczenia usług oraz opłaty za patenty i licencje. Dofinansowanie nie obejmuje zakupu nieruchomości, rzeczy używanych, jak również kosztów robót budowlanych, leasingu zwrotnego oraz podatku VAT. Limit pomocy na jednego beneficjenta wynosi maksymalnie 500 tys. zł.
Wnioski o pomoc przyjmują oddziały regionalne ARiMR właściwe ze względu na miejsce realizacji inwestycji. Można je składać osobiście lub przez upoważnioną osobę, albo przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej. Wniosek można również wysłać w formie dokumentu elektronicznego za pośrednictwem platformy e-PUAP.

Więcej artykułów…

  1. Ocena obszarowa jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi dla Gminy Marklowice
  2. Informacja dla jubilatów
  3. Informacja ARiMR - Dopłaty do materiału siewnego płyną na konta rolników
  4. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 - nabór na rachmistrza przedłużony
  5. Są pieniądze na kredyty preferencyjne dla rolników

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00