Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
piątek 29 wrzesień 2023

Zmiany w komunikacji zbiorowej. Mniejszy limit pasażerów bez względu na kolor strefy

Od soboty 17 października w komunikacji miejskiej nowe ograniczenia. Zarówno w żółtej jak i czerwonej strefie limit 50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich miejsc. To oznacza maksymalnie 30 osób w standardowym autobusie MZK.
Niemal wszystkie miasta i gminy objęte działalnością MZK znajdują się w strefie żółtej. Wyjątkiem są Zebrzydowice (powiat cieszyński) - strefa czerwona.
Przypominamy, że w komunikacji zbiorowej obowiązują także inne obostrzenia. Przede wszystkim obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zasada wchodzenia przednimi drzwiami. Zalecamy również doładowanie e-biletu za pośrednictwem strony https://e-biletmzkjastrzebie.com/ lub jego zakup na telefon http://mzkjastrzebie.com/bilet-na-telefon

Informacja na temat sposobu realizacji Powszechnego Spisu Rolnego w 2020 r.

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z decyzją Zastępcy Generalnego Komisarza Spisowego od dnia 10 października 2020 r. istnieje możliwość realizacji Powszechnego Spisu Rolnego przez rachmistrzów w formie wywiadów bezpośrednich z użytkownikami gospodarstw rolnych.
Przeprowadzanie wywiadów bezpośrednich przez rachmistrzów spisowych będzie realizowane z zachowaniem wszystkich obowiązujących zaleceń sanitarnych.
Jeżeli respondent ze względu na sytuację epidemiczną wyrazi obawę przed bezpośrednim kontaktem, rachmistrz spisowy poinformuje respondenta o obowiązku udziału w spisie, który może być zrealizowany w formie wywiadu telefonicznego.
W przypadku gdy rachmistrz pozyska informację, że użytkownik gospodarstwa rolnego jest objęty kwarantanną lub izolacją domową wywiad będzie przeprowadzony przez telefon.
Przed przystąpieniem do realizacji wywiadu bezpośredniego rachmistrz spisowy zobowiązany jest do okazania legitymacji – imiennego identyfikatora ze zdjęciem, wydanej przez Wojewódzkie Biuro Spisowe w Katowicach. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących tożsamość rachmistrza spisowego, jego dane można potwierdzić:
- dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99, lub
- za pośrednictwem strony internetowej: https://rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/.

Szczegółowe informacje w przedmiotowej sprawie zostały zamieszczone na stronie internetowej: https://spisrolny.gov.pl/aktualnosci/

Drodzy nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi placówek oświatowych w Marklowicach

NAUCZYCIELEZ okazji Dnia Edukacji Narodowej składam BUKIET ŻYCZEŃ i PODZIĘKOWAŃ na ręce każdego nauczyciela i pracownika wszystkich placówek oświatowych naszej Gminy. Przyjmijcie najserdeczniejsze słowa uznania i wdzięczności za obdarzanie każdego ucznia i wychowanka bezcennym darem, którym jest wykształcenie.
Dziękuję dyrekcjom placówek i wszystkim pracownikom za codzienną wytrwałą pracę i zaangażowanie w kreowanie pozytywnego wizerunku gminnej oświaty.
Niech kolejne lata będą równie pomyślne, pozwalając na pełną realizację Waszej wizji rozwoju placówki oraz osobistych i zawodowych aspiracji. W szczególnych okolicznościach czasu, w którym żyjemy, życzę nieustającego zdrowia oraz szczęścia w życiu osobistym.

Tadeusz Chrószcz
Wójt Gminy Marklowice

Konkurs dla rolników „Rolniku, czas się spisać!”

konkurs samospisRolniku, czas się spisać!

Zapraszamy do udziału w nowym konkursie:
- spisz się przez Internet w aplikacji: https://bit.ly/3ddWfCn
- prześlij zgłoszenie na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
szczegóły konkursu: https://bit.ly/3nCrNqt
#LiczySięRolnictwo #SpisRolny

Konsultacje projektu Programu współpracy Gminy Marklowice z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2021

Zapraszamy wszystkie zainteresowane organizacje pozarządowe do wzięcia udziału w konsultacjach dotyczących projektu Uchwały w sprawie przyjęcia Programu współpracy Gminy Marklowice z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2021.

Jak można wziąć udział w konsultacjach:

Wypełniony formularz należy dostarczyć w nieprzekraczalnym terminie do 22 października 2020:

e-mailem na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
w Sekretariacie Urzędu Gminy Marklowice pokój 202
faksem 32 459 28 02

Treść:
zarządzenia

projekt Uchwały oraz Programu współpracy na rok 2021

formularz do zgłaszania uwag pdf

formularz do zgłaszania uwag doc

Bezpłatne badanie wzroku

121030297 2327629970716541 2826482729207697756 nZachęcamy do zapisów !
Bezpłatne badanie wzroku - 6 listopad 2020 od godziny 12.30 w sali GCI
Zapisy pod numerem telefonu 459 28 00.

Biały Poniedziałek

Plakat Marklowice

W związku z dużym zainteresowaniem został ustalony
dodatkowy termin badań tj. 6 listopad. 
Zapisy pod nr. telefonu podanym na plakacie.
Zapraszamy !

Powszechny Spis Rolny 2020 r.

Trwa Powszechny Spis Rolny, więcej szczegółów pod linkiem https://spisrolny.gov.pl/Grafika2 PSR 2020 GBS-1

Bilet na telefon – wygodny i popularny

Około 700 sprzedanych biletów okresowych oraz prawie 6 tysięcy jednorazowych w ciągu pierwszego miesiąca działania nowej usługi MZK. „Bilet na telefon" cieszy się coraz większą popularnością.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Przedłużony termin naboru wniosków dla rolników poszkodowanych przez COVID-19
  2. Powszechny Spis Rolny 2020 r. - komunikat
  3. Informacja o uruchomieniu ściany Z-7 w pokładzie 409/2
  4. Informacja o uruchomieniu ściany Z-2 w pokładzie 502/1
  5. Plan miejscowy - południowa strona ulicy Wyzwolenia - projekt

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00