Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
czwartek 28 wrzesień 2023

Placówki Oświatowe

Szkoła Podstawowa nr 1

DSCF2583bis.jpgul. Wyzwolenia 160
44-321 Marklowice
tel.: 32 455 03 67
dyrektor: mgr Bogdan Szczotok
Strona internetowa sp1marklowice.pl
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


 

 

Dla uczniów pragnących poszerzać swoje wiadomości i umiejętności przeznaczone są pozalekcyjne zajęcia dodatkowe: gimnastyka korekcyjna, kółka przedmiotowe, zajęcia artystyczne i sportowe. Zajęcia mają na celu rozbudzić i kształtować zainteresowania uczniów, rozwijać ich uzdolnienia oraz zagospodarowywać wolny czas.

W zajęciach kółka historycznego, języka angielskiego i polonistycznego w roku szkolnym 2000/2001 uczestniczy 40 uczniów, szczególnie zainteresowanych poszczególnymi przedmiotami.Nowością w bieżącym roku szkolnym jest powołanie zespołu tanecznego. W jego zajęciach biorą udział dzieci z klas I-III.

Ogromnym zainteresowaniem cieszą się zajęcia z informatyki. Ankieta przeprowadzona we wrześniu 2000 roku wykazała, że ponad 100 uczniów wyraziło chęć uczestniczenia w tych zajęciach, podczas których uczniowie zajmują się m. in. prowadzeniem szkolnej strony internetowej.

Dużą popularność mają także zajęcia sportowe, na których nauczyciele starają się o wszechstronny rozwój psychomotoryczny uczniów oraz o ogólną sprawność fizyczną. Z założenia zajęcia te mają charakter rekreacyjny, a nie wyczynowy i obejmują m. im. gimnastykę korekcyjną i zajęcia na basenie.

Na terenie szkoły działa również kółko plastyczne. Jego celem jest rozwijanie wrażliwości estetycznej, wdrażanie do rozumienia sztuki i dostrzeganie piękna we wszystkim, co nas otacza.

Oprócz wymienionych powyżej zajęć, w szkole prowadzona jest również praca z uczniami systematycznie nieodrabiającymi zadań domowych, którzy nie otrzymują pomocy i stymulacji z domu rodzinnego. Na zajęcia te kierowani są uczniowie przez wychowawców, nauczycieli poszczególnych przedmiotów lub pedagoga szkolnego.

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00