Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
piątek 29 wrzesień 2023

Aktualności

Marklowiccy gimnazjaliści coraz lepsi z matematyki

marklowice projekt30 marklowickich gimnazjalistów zakończyło w kwietniu specjalny kurs zwiększający ich kompetencje matematyczne.

Od września ubiegłego roku do kwietnia w Gimnazjum w Marklowicach realizowany był projekt „Mnożymy szanse na sukces. Kurs zwiększający kompetencje matematyczne gimnazjalistów z Marklowic".
Kurs przeprowadziła Szkoła Matematyki Horyzonty, która na ten cel otrzymała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego. Partnerem przedsięwzięcia była Gmina Marklowice.
Przez 8 miesięcy podczas dodatkowych zajęć uczniowie pracowali w małych, pięcioosobowych grupach. – Specjalnie przygotowany program miał na celu uzyskanie przez 18 dziewcząt i 12 chłopców jak najlepszego wyniku na egzaminie gimnazjalnym oraz dać młodym ludziom podwaliny pod naukę matematyki w szkole ponadgimnazjalnej i na studiach. We współczesnym świecie rola matematyki rośnie, dlatego zwiększenie kompetencji matematycznych oznacza większą szansę na dobrą, wymarzoną pracę w przyszłości – tłumaczy Agnieszka Wrana – dyrektor Szkoły Matematyki Horyzonty.
Zadowoleni z efektów kursu są uczniowie. – Nigdy wcześniej nie uczyłam się matematyki w tak małych grupach. Muszę przyznać, że ta metoda przynosi znakomite efekty! – mówi uczestniczka kursu Klaudia Mrozek.
- Z radością przyjmuję pod dach naszej szkoły wszystkie inicjatywy poprawiające jakość i komfort kształcenia naszych uczniów. Wierzę, że wykonana przez nich praca przyniesie efekty na egzaminie gimnazjalnym – podsumowuje dyrektor Gimnazjum w Marklowicach Halina Winkler.

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00