Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
czwartek 9 luty 2023

Festyn Rodzinny

DSC04794W sobotę 31 sierpnia 2012r. odbył się po raz szósty ,,festyn rodzinny" w Studzience organizowany przez Marklowickie Stowarzyszenie Kobiet dla mieszkańców Marklowic. Wcześniej zaplanowany na czerwiec z powodu pogody został przełożony na sierpień. Tym razem pogoda dopisała i dzięki czemu zabawa była doskonała. Z roku na rok przybywa chętnych do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu, szczególnie dzieci, które z ogromną pasją rywalizowały ze sobą w różnych sprawnościowych konkurencjach np. biegach z przeszkodami, wyścigach na ,,nartach" po trawie, rzutach do celu i wielu innych zabawnych konkurencjach. Dorośli również sprawdzali się w biegach na nartach po trawie, rzutach do celu czy przeciąganiu liny. Można było też wykazać się talentem plastycznym. W konkursie plastycznym pt. ,,Mój piękny ogród" zwycięzcami zostali: Monika Kawecka, Paulina i Kamil Firut, Emilka Waga .

Prace były na bardzo wysokim poziomie, dzieci wykorzystywały różne techniki plastyczne przez co przedstawiane ogrody były niezwykle kolorowe. Dzieci wykonywały również papierowe torebki, kwiatki na patykach ze smakowitych pianek . Wszyscy doskonale się bawili. Zachętą do udziału w zawodach i konkursach były atrakcyjne nagrody zakupione z dotacji Urzędu Gminy. Imprezę prowadziła pani Weronika Kocoń. Na wszystkich uczestników czekały grillowane kiełbaski, chleb ze smalcem i ogórkiem, znakomita babka i kawa. Można było zakupić lody i słodkości. Dzięki pomocy państwa Marii i Jerzego Wesoły, Zdzisława Firuta oraz ,,aktywnych kobiet" organizacja poczęstunku i całego festynu była znakomita. Dzięki uprzejmości pani Kasi Nagrodzkiej właścicielce ,,Stajni na górce" w Marklowicach uczestnicy festynu mogli korzystać z nieodpłatnej jazdy konnej. Trzy konie, które zawitały do Studziennki były wielką atrakcją szczególnie dla dzieci, które natychmiast ustawiły się w kolejce do jazdy konnej. Impreza była więc bardzo udana, warto aktywnie spędzać wolny czas.

DSC04795DSC04797DSC04802DSC04801

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00