Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
środa 29 czerwiec 2022

Wycieczka emerytów do Warszawy

Poseł1Grupa Emerytów i Rencistów z Marklowic od 13.10.2015 uczestniczyła w trzydniowej wycieczce do Warszawy, gdzie miała okazję zwiedzić budynek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Przed wejściem do Sejmu bardzo serdecznie przywitał wszystkich przybyłych gości Poseł na Sejm RP Henryk Siedlaczek. Po wejściu do Sejmu zwiedzający udali się do jadalni sejmowej na obiad, który ufundował poseł Siedlaczek.
Po obiedzie oprowadził wycieczkę po terenie kompleksu sejmowego oraz odpowiadał na pytania dotyczące pracy posła. Jednym z punktów wycieczki było zwiedzanie holu głównego, w którym znajduje się tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II Wojny Światowej.

Sejmowy gmach większość osób widziało tylko na ekranach telewizyjnych, natomiast teraz będąc w samym środku, można było porównać swoje wyobrażenia i wczuć się w atmosferę pracy posłów. Ponadto zwiedzono z przewodnikiem: Zamek Królewski, Katedrę Św. Jana Chrzciciela,  Starówkę, Grób Nieznanego Żołnierza, Cmentarz na Powązkach, Łazienki oraz Zespół Pałacowo-Parkowy w Wilanowie.

Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.

Poseł2 Poseł3 Poseł4

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00