Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
poniedziałek 27 marzec 2023

KRÓTKI RAPORT WÓJTA GMINY MARKLOWICE

KRÓTKI RAPORT WÓJTA GMINY MARKLOWICE
o sytuacji w gminie Marklowice w związku z koronawisem
Stan na dzień 25.03.2020r.
Drodzy Mieszkańcy,
1. Od dnia dzisiejszego obowiązują bardziej rygorystyczne ograniczenia poruszania się poza terenem własnej posesji. Zasady będą obowiązywać od 25 marca do 11 kwietnia b.r. Proszę o szczegółowe zapoznanie się z tymi zasadami.
2. Dobra wiadomość jest taka, że wg danych Stacji Sanepidu z Wodzisławia Śląskiego nie ma potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem w gminie Marklowice.
3. Zdecydowałem (po konsultacji z przewodniczącą Rady Gminy i przewodniczącymi Komisji Rady), że do końca sierpnia tj. do 31 sierpnia odwołane zostają wszystkie imprezy masowe w gminie, w tym Dni Marklowic. Zaoszczędzone środki przeznaczymy na niwelację skutków działania SARS-COV-2, w tym ulgi dla przedsiębiorców + ewentualne pokrycie spodziewanych zmniejszonych dochodów w budżecie gminy, które będą nieuniknione.
4. Doprecyzowujemy propozycje wsparcia lokalnych przedsiębiorców, którzy z uwagi na epidemię, musieli ograniczyć bądź zawiesić działalność gospodarczą. Uczynimy wszystko, na co pozwalają nam obowiązujące przepisy, by pomóc im przetrwać kryzys i ochronić lokalne miejsca pracy. Oczekujemy równocześnie na uchwalenie tarczy antykryzysowej, która być może zwiększy możliwość działania samorządów. Oczekujemy równocześnie bezpośredniego wsparcia jednostek Samorządu Terytorialnego. Osoby oczekujące pomocy pozostają w kontakcie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej.
Tyle na chwilę obecną. Pozostajemy w kontakcie. Proszę zostańcie w domach, dbajcie o siebie i stosujcie się do wszystkich zaleceń.
                                                                                                                                                    Wójt Gminy Tadeusz Chrószcz

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00