Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
niedziela 4 czerwiec 2023

MARKLOWICZANIE RÓWNIEŻ SOLIDARNI W EPIDEMII KORONAWIRUSA

Akcja „Przynajmniej jedna maseczka ochronna na jedną marklowicką rodzinę" zrodziła się, aby wesprzeć marklowickie rodziny w ułatwieniu zakupów i innych podręcznych sprawunków.
Do akcji włączają się zarówno osoby, które potrafią szyć na maszynie, jak również radni oraz Wójt, który koordynuje akcją. Pierwsze darmowe maseczki zostały uszyte z własnej inicjatywy i rozdysponowane przez Pracownię Krawiecką Pani Eweliny, z ul. Wyzwolenia w Marklowicach oraz Pana Radnego Aleksandra Kądzielę, który wyszedł z propozycją znacznie szerzej, szyjąc pierwsze maseczki dla pracowników Szpitala w Rybniku.
Celem akcji jest zabezpieczenie osoby robiącej sprawunki przed zakażeniem. Ponieważ nie każda osoba z rodziny wychodzi po zakupy w obecnym czasie, a najczęściej to robi jedna upoważniona osoba, stąd zrodził się pomysł, aby zapewnić przynajmniej jedną sztukę i sprezentować ją dla jednej rodziny.
Po każdorazowym użyciu maseczki powinno się ją wyprać i przeprasować.
Maszyny do szycia poszły w ruch.

Tadeusz Chrószcz

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00