Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
piątek 29 wrzesień 2023

Odbiór odpadów w 2021 r.

odpady-fotoOd początku 2021 r. odpady komunalne pochodzące z nieruchomości zamieszkałych będzie odbierał i zagospodarowywał nowy podmiot wyłoniony w drodze przetargu tj.: firma EKO M. Golik, J. Konsek, A. Serwotka S. J. z siedzibą w Rybniku przy ul. Kościuszki 45a.
Przed pierwszymi odbiorami odpadów do każdej posesji wykonawca dostarczy harmonogram. Nie zmieni się zakres i sposób odbierania, natomiast teren gminy w harmonogramie został podzielony na trzy główne rejony zamiast czterech jak to było w latach poprzednich. Dodatkowo indywidualny harmonogram został przewidziany dla trudno dostępnych nieruchomości, które będą obsługiwane przez mniejszą śmieciarkę oraz dla budynku wielolokalowego przy ul. Osiedle Kolorowe 13. Przy weryfikacji do którego rejonu przypisana jest nieruchomość należy również sprawdzić czy nie została wymieniona w rejonie posesji o utrudnionym dojeździe (rejon IV).

Zmiana firmy obsługującej gminę i okres świąteczny w przypadku niektórych rejonów i frakcji odpadów spowodowały nieznaczne wydłużenie czasu pomiędzy ostatnim odbiorem w grudniu a pierwszym w styczniu.
Ze względu na nowego wykonawcę, który dotychczas nie jeździł po Marklowicach, prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość podczas pierwszych odbiorów. Z naszej strony dokładamy wszelkich starań żeby obsługa przebiegała bezproblemowo a kierowcy firmy Eko są już po pierwszych przejazdach ulicami naszej gminy.
W przypadku niewłaściwego świadczenia usług przez przedsiębiorcę odbierającego odpady komunalne lub przez prowadzącego punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych, właściciele nieruchomości w terminie 3 dni od daty zaistniałych nieprawidłowości mogą zgłosić ten fakt: telefonicznie na numer telefonu 32-4592835, pisemnie na adres Urzędu Gminy Marklowice, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub poprzez aplikację ecoharmonogram.pl Gminy Marklowice.
Zgłoszenie nieprawidłowości powinno zawierać w szczególności:
- dane właściciela nieruchomości tj. imię i nazwisko, telefon kontaktowy,
- adres nieruchomości,
- datę i opis wydarzenia.
Punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych od nowego roku będzie funkcjonował w nowym miejscu przy ul. Cmentarnej – za bazą Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej.

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00