Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
czwartek 18 sierpień 2022

Klub Hodowców Drobnego Inwentarza

Na początku swojej działalności marklowiccy hodowcy działali jako oddział.
W 2006 roku nasi hodowcy zostali zarejestrowani w sądzie i posiadają osobowość prawną i należą do PZHGRiDI, działającego w strukturach Federacji Europejskiej. Marklowicki Klub ma swoją siedzibę w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Aktualnie zrzesza 40 członków, a hodowcy w nim zrzeszeni spotykają się, co miesiąc w każdą ostatnią niedzielę miesiąca.
Klub nie może narzekać na ilość tzw. sprzętu wystawowego, jak to określają są w tym zakresie samowystarczalni.

Rozmiar: 32984 bajtów

Hodują 22 rasy drobiu wodnego, 12 ras drobiu grzebiącego, 16 ras bażantów, 10 ras królików oraz egzotykę, pawie i gryzonie. Co roku czynią starania o pozyskanie nowych klatek na wystawy i pokazy. Organizują w roku od 3 do 5 pokazów oraz jedną wystawę. Poza tym hodowcy biorą udział w wystawach w całej Polsce, a także poza granicami. Marklowiczanie mają na swoim koncie wiele osiągnięć. Na ostatniej wystawie, która miała miejsce w Bukowie ich hodowlane okazy zdobyły 38 pucharów
za zwycięstwo w rasie oraz 12 medali wyróżnienia w rasie. Mogą się pochwalić, tym, że w swoim gronie mają mistrza Polski w kategorii egzotyka, a na ogólnopolskiej wystawie w Poznaniu dwóch członków marklowickiego Klubu oznaczonych
zostało złotym oraz srebrnym medalem. W swoich szaragach mają sześciu sędziów. Marklowiccy hodowcy organizują także szkolenia na temat szczepień w hodowlach oraz rasowości zwierząt. Szkolenia te prowadzą sędziowie oraz lekarze weterynarii.
Pod koniec lutego br. w Klubie odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze podsumowujące dotychczasowe działania hodowców.
Prezesem Zarządu
Klubu wybrano Joachima Salamona,
na funkcję wiceprezesa wybrano Kazimierza Salamona.
Ponadto w skład zarządu weszli:
Eugeniusz Koczy – skarbnik,
Augustyn Ledwoń – sekretarz,
Zbigniew Kowalski, Zygmunt Juraszek, Brunon Bluszcz, Damian Gaszczyk.

 Hasło przewodnie Klubu to :

,,Kto lubi zwierzęta i ptaki, to człowiek nie byle jaki''


Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00