Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
sobota 3 czerwiec 2023

Po pieniądze z PROW jeszcze w tym roku

arimr logo copyPo pieniądze z PROW jeszcze w tym roku – Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomia w końcówce roku cztery nowe nabory wniosków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – informuje Halina Szymańska, prezes ARiMR. – Wśród nich jest np. program pomocy dla tych rolników, którzy chcą przeciwdziałać skutkom suszy i zaopatrzyć swoje gospodarstwa w urządzenia nawadniające. Przed kolejnym sezonem wiosenno-letnim warto o takich inwestycjach pomyśleć. Zachęcam więc do zapoznania się z naszą ofertą pomocy i skorzystanie ze środków dostępnych z budżetu PROW 2014-2020.

Czytaj więcej...

Powszechny Spis Rolny 2020

Loteria spisowaSpisz się przez Internet i weź udział w #LoteriaPSR.
23 listopada oglądaj online ostatnie losowanie i sprawdź, czy wygrałeś!
Szczegóły: https://loteria.spisrolny.gov.pl/ lub pod numerem infolinii: 22 122 18 11

#LiczySięRolnictwo #PSR2020 #SpisRolny

Uwaga 1 listopada ul. Cmentarna wyłączona z ruchu

scan0487W dniu 1 listopada 2020 ul. Cmentarna zostanie wyłączona z ruchu od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do skrzyżowania z ul. Wiśniową.
Miejsca parkingowe znajdują się przy ul. Goplany - rejon Słonecznej Wyspy oraz za budynkiem Urzędu Gminy Marklowice przy ul. Wyzwolenia.

Pamiętamy o bohaterach...

W 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w Parafii św. Stanisława biskupa i męczennika w Marklowicach o godzinie 9 sprawowana była Msza święta w intencji ojczyzny. W Mszy uczestniczyły władze samorządowe Gminy Marklowice składając w miejscach pamięci wiązanki kwiatów w atmosferze ciszy i zadumy. Mimo, że obchody Święta Niepodległości z powodu trwającej pandemii w tym roku są skromniejsze niż zwykle, składamy hołd bohaterom, którzy tę wolność wywalczyli - chwała ich pamięci!

11listopada

11listop1

11listop2

Od poniedziałku rozkład szkolny zawieszony

Ze względu na dodatkowe obostrzenia epidemiczne i wprowadzenie zdalnego nauczania w zdecydowanej większości klas, MZK zmienia rozkład jazdy. Od poniedziałku 26 października obowiązywał będzie rozkład na dni wolne od nauki szkolnej, a więc tzw. rozkład wakacyjny.

Nie zmienia się limit pasażerów w komunikacji miejskiej. Obecnie stanowi on 50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich miejsc. To oznacza maksymalnie 30 osób w standardowym autobusie MZK.

Przypominamy, że w komunikacji zbiorowej obowiązują także inne obostrzenia. Przede wszystkim obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zasada wchodzenia przednimi drzwiami. Zalecamy również doładowanie e-biletu za pośrednictwem strony https://e-biletmzkjastrzebie.com/ lub jego zakup na telefon (http://mzkjastrzebie.com/bilet-na-telefon).

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00