Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
piątek 29 wrzesień 2023

Aktualności GZOPO

Informacja w sprawie Rządowego Programu pomocy uczniom w 2015 r. „Wyprawka szkolna”

Na podstawie projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych oraz projektu uchwały Rady Ministrów w sprawie Rządowego programu pomocy uczniom w 2015 r. „Wyprawka szkolna"

Informacje i wysokość dofinansowań - zobacz

WYPRAWKA SZKOLNA w roku szkolnym 2014/2015

wyprawka_SZKOLNA_-_LOGO.jpgZgodnie z projektem rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 maja 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych, uczniom rozpoczynającym w roku szkolnym 2014/2015 naukę w klasach II, III i VI szkoły podstawowej, klasie III szkoły ponadgimnazjalnej ( zasadniczej szkoły zawodowej, liceum ogólnokształcącego i technikum) przysługuje pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego.

Czytaj więcej...

Gimnazjalna Szkoła Aktywności (2)

DSC 6375Gimnazjum w Marklowicach z dniem 1 sierpnia 2014 rozpoczęło realizację projektu „Gimnazjalna Szkoła Aktywności". Działania projektowe zakończą się 30 czerwca 2015 roku.
Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Priorytetu IX Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach" Działania 9.1 „Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty", Poddziałania 9.1.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych".
Całkowity koszt dofinansowania zaplanowanych działań wyniesie 172 200,60 zł.

W ramach projektu Szkoła organizować będzie doradztwo edukacyjno-zawodowe dla wszystkich uczniów. Stworzony zostanie Szkolny Ośrodek kariery oraz szereg warsztatów zawodoznawczych, szczególnie dla uczniów klas III. W ramach przyznanych środków uczniowie wyjeżdżać będą do szkół ponadgimnazjalnych, na Targi Edukacyjne i wycieczki do ciekawych miejsc. Rozpocznie działalność Gimnazjalne Centrum Aktywności, w ramach którego działać będzie koło filmowców i fotografików, koło dziennikarskie, koło miłośników rysunku, koło młodego odkrywcy i miłośników Pitagorasa. Dla uczniów uzdolnionych w zakresie języka angielskiego zorganizowane zostaną konwersacje z native speakerem. Uczniowie pojadą do teatrów i kin w Krakowie, Zabrzu i Rybniku, wezmą udział w warsztatach edukacyjnych w Katowicach, odwiedzą Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie i Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W ramach wyrównywania szans edukacyjnych brać będą udział w zajęciach wyrównawczych z różnych przedmiotów.

Czytaj więcej...

WYPRAWKA SZKOLNA na rok szkolny 2013/2014 – wstępne informacje

 Uprzejmie informuję rodziców uczniów szkół funkcjonujących na terenie Gminy Marklowice, że w dniu 23 maja br. rozpoczął się proces zmierzający do wydania przez Radę Ministrów rozporządzenia w sprawie Rządowego program pomocy uczniom „Wyprawka szkolna".

Wyprawka szkolna 2013

W 2013 roku na dofinansowanie kosztów zakupu podręczników przez rodziców rząd chce przeznaczyć blisko 180 milionów złotych. To aż o 52 mln złotych więcej niż w zeszłym roku (2012 rok - 128 mln zł, 2011 rok - 115 mln zł, 2010 rok - 103 mln zł). Dodatkowo dla rodziców uczniów klas pierwszych szkół podstawowych utrzymano zwiększony do 539 zł próg dochodów na członka rodziny pozwalający na otrzymanie zwrotu kosztów zakupu podręczników.

W tym roku programem będą objęci uczniowie rozpoczynający edukację szkolną w:

  • klasach 1-3 i klasie 5 szkoły podstawowej, ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia,
  • klasie 2 szkoły ponadgimnazjalnej: zasadniczej szkoły zawodowej, liceum ogólnokształcącego i technikum,
  • klasie 5: ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia i ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych,
  • klasie 2 liceum plastycznego,
  • klasie 2 lub 8 ogólnokształcącej szkoły baletowej

    Czytaj więcej...

Strona 1 z 3

Gminny Zespół Obsługi Placówek Oświatowych

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00