Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
czwartek 28 wrzesień 2023

Projekt: "Ochrona wód ...."

Kanalizacja w Marklowicach . Przyłącz Się !

Budowa-Kanalizacji mniejszeBudowa-Kanalizacji2 mniejszeProjekt „Ochrona wód dorzecza Górnej Odry w zlewni oczyszczalni ścieków Karkoszka II w Wodzisławiu Śląskim„ realizowany jest od ponad czterech lat a wszystkie prace inwestycyjne prowadzi Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wodzisławiu Śląskim. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013. Budowa sieci kanalizacji sanitarnej swoim zasięgiem obejmuje teren czterech gmin: Wodzisławia Śląskiego, Radlina, Gorzyc i Marklowic. Zdecydowana większość kontraktów została już zakończona, a w ramach całego projektu wybudowano do tej pory łącznie ponad 120 km kanalizacji sanitarnej. W chwili obecnej prowadzone są prace wynikające z rozszerzenia zakresu projektu. Dzięki temu wybudowanych zostanie dodatkowo 30 km sieci kanalizacji sanitarnej (w tym niespełna 2,9 km w gminie Marklowice) oraz zostanie rozbudowana część osadowa oczyszczalni ścieków Karkoszka II w Wodzisławiu Śląskim .
W ramach dwóch kontraktów realizowanych w gminie Marklowice udało się wybudować 13,4 km sieci kanalizacji sanitarnej. Dzięki jej budowie, możliwość podłączenia do kanalizacji sanitarnej uzyskało 338 budynków.

Czytaj więcej...

Budowa kanalizacji - kolejne etapy na ukończeniu!

IMG 7921 mniejszeRealizacja projektu „ Ochrona wód dorzecza Górnej Odry w zlewni oczyszczalni ścieków Karkoszka II w Wodzisławiu Śląskim„ związana z budową kanalizacji w powiecie wodzisławskim przebiega pomyślnie i terminowo. Prace inwestycyjne realizuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wodzisławiu Śląskim w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 . Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Funduszu Spójności a wysokość dotacji sięga 90 mln złotych.

Czytaj więcej...

Podłącz się do kanalizacji!

DSC 0008Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wodzisławiu Śląskim prowadzi akcję przyłączeniową na terenach skanalizowanych w ramach Projektu „Ochrona wód dorzecza Górnej Odry w zlewni oczyszczalni ścieków Karkoszka II w Wodzisławiu Śląskim".

- Budowa kanalizacji w ramach kontraktów podstawowych w Marklowicach została zakończona. Wybudowano ponad 13 km sieci kanalizacyjnej co daje możliwość podłączenia ponad 360 domostw! Teraz czeka nas najważniejsze zadanie – podłączanie mieszkańców. W związku z tym zachęcamy mieszkańców terenów, które zostały skanalizowane, by przyłączali się do sieci. Każdy, kto ma możliwość podłączenia swojej posesji do kanalizacji sanitarnej, jest o tym informowany indywidualnie. Wysyłamy do zainteresowanych specjalne pisma. - mówi Marek Chrószcz Kierownik Jednostki Realizującej Projekt w PWIK Sp. z o. o w Wodzisławiu Śląskim.

Od ponad roku część mieszkańców Marklowic ma już możliwość podłączania się i korzystania z sieci. Od miesiąca taki przywilej otrzymali kolejni Marklowiczanie z rejonów ulic Kormoranów, Bławatkowej, Wiosny Ludów, Sportowej, Zana, Jabłoniowej, Porzeczkowej, Kanarkowej i Goplany.

Czytaj więcej...

Kolejne km kanalizacji

Na przełomie września i października ogłoszony zostanie przetarg na budowę dodatkowych trzech kilometrów kanalizacji sanitarnej w naszej gminie. Zadanie realizuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i kanalizacji Sp. z o .o. w Wodzisławiu Śląskim w ramach Projektu „Ochrona wód dorzecza Górnej Odry w zlewni oczyszczalni ścieków Karkoszka II w Wodzisławiu Śląskim.

Przypomnijmy w trakcie realizacji przedsięwzięcia wodzisławskiemu PWiK udało się zaoszczędzić ponad 30 milionów złotych. Dzięki staraniom podjętym przez Zarząd Spółki i pracowników Jednostki Realizującej Projekt środki te udało się zatrzymać w regionie. 31 stycznia br. podpisano aneks do Umowy o dofinansowanie umożliwiający rozszerzenie zakresu rzeczowego Projektu. Dzięki temu długość planowanej do wybudowania sieci kanalizacyjnej wzrosła ze 125 km do 154,9 km a ilość mieszkańców, którym zostanie umożliwione podłączenie do sieci kanalizacyjnej z ponad 12 tys. do ponad 15 tys. osób .
W naszej gminie przewidziano wybudowanie dodatkowych prawie 3 km sieci. Powstanie ona na terenach położonych w rejonie ulic: Bławatkowej, Wiśniowej, Wiosny Ludów i Orlej.

Czytaj więcej...

Sukces wodzisławskich wodociągów. Dzięki oszczędnościom wybudują kolejne km kanalizacji.

skanalizowana ul. bławatkowaPrzedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wodzisławiu Śląskim wybuduje więcej sieci kanalizacyjnej w naszej gminie niż pierwotnie zakładano. Wszystko dzięki oszczędnościom na zakończonych już kontraktach.
Mowa o Projekcie pn. „Ochrona wód dorzecza Górnej Odry w zlewni oczyszczalni ścieków Karkoszka II w Wodzisławiu Śląskim", który od 2010 roku realizowany jest w czterech gminach: Wodzisławiu Śląskim, Gorzycach, Marklowicach i Radlinie. Inwestycja oszacowana została na kwotę ok. 174 mln zł. Zadanie realizowane jest dzięki dotacji, którą udało się pozyskać z Unii Europejskiej w ramach Funduszu Spójności w wysokości ok. 93 mln zł. W trakcie realizacji Projektu, dzięki korzystnym dla PWiK rozstrzygnięciom przetargowym, okazało się, że koszt budowy kanalizacji jest mniejszy niż pierwotnie zakładano. W związku z tym, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wodzisławiu Śląskim, by nie oddawać zaoszczędzonych środków, wystąpiło z wnioskiem o ich przesunięcie na dodatkowe kilometry sieci na obszarach, które nie zostały objęte pierwotnym zakresem Projektu.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 2

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00