Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
piątek 29 wrzesień 2023

Hodowcy zamknęli sezon 2017

25 listopada 2017 r. członkowie Klubu Hodowców Drobnego Inwentarza spotkali się na "wieczornicy" poświęconej kończącemu się sezonowi hodowlanemu 2017. Dwadzieścia pięć osób dyskutowało nie tylko o wpływie zmiennej w tym roku pogody na hów poszczególnych gatunków, ale również o udanych inicjatywach podjętych w tym roku oraz o osiągniętych sukcesach. Klubowicze podjęli także temat celów i kierunków rozwoju na nadchodzący, przyszły 2018 rok. Na spotkaniu podziękowano również wszystkim, na których można było liczyć np. przy organizacji wystaw.

Dziękujemy członkom Klubu za udział w "wieczornicy". Szczególne podziękowania również koledze Bieńkowi za udostępnienie lokalu w Zawadzie.

(opr. Przemysław Lęga)

KHDI wieczornica 2017 1 KHDI wieczornica 2017 2 KHDI wieczornica 2017 3
KHDI wieczornica 2017 4 KHDI wieczornica 2017 5 KHDI wieczornica 2017 6

Wystawa w Zawadzie - listopad 2017 r.

Marklowicki Klub Hodowców Drobnego Inwentarza, to nie tylko lokalne działania. Jako, że zależy nam na propagowaniu i rozwoju hodowli, organizujemy liczne wystawy. Za sobą mamy ich już 18, z czego 13 wystaw odbyło się w Bukowie, zaś 5 wystaw w Zawadzie. Ostatnia wystawa, którą mieliśmy przyjemność zorganizować odbyła się 23-24 listopada 2017 r. właśnie w Zawadzie.

W wystawie udział wzięły zaprzyjaźnione organizacje, w tym:

  • Zrzeszenie Miłośników Drobnego Inwentarza - Pietrowice Wielkie,
  • Zrzeszenie Miłośników Drobnego Inwentarza - Radlin,
  • Stowarzyszenie Hodowców Drobnego Inwentarza - Skrzyszów.

Wystawiono 100 sztuk papug, 100 sztuk drobiu, 50 sztuk królików, 190 sztuk gołębi, 25 sztuk bażantów i 20 sztuk drobiu wodnego.

Wystaw cieszyła się sporym zainterresowaniem lokalnej społeczności - co cieszy, zwłaszcza, że wszystkie inicjatywy jakie podejmujemy, służyć mają popularyzacji chowu drobnego inwentarza.

W imieniu Klubu, kierujemy podziękowania do wszystkich członków, którzy brali udział i pomagali w organizacji wystawy.

(opr. Przemysław Lęga)

Zarząd Klubu Hodowców Drobnego Inwentarza

Głównymi celami działalności Klubu Drobnego Inwetarza jest: edukacja ekologiczna; reprezentowanie hodowców prowadzących hodowlę; hów drobnego inwentarza przed jednostkami administracji publicznej, organizacjami społecznymi i gospodarczymi.

Od 2014 roku Klub Hodowców Drobnego Inwentarza prowadzony jest przez Zarząd w składzie:

  • Prezes: Kazimierz Salamon
  • v-ce Prezes: Antoni Widz
  • Skarbnik: Eugeniusz Koczy
  • Sekretarz: Ewa Olfas
  • Członek: Daniel Gaszczyk

(opr. Przemysław Lęga)

Hodowcy na Dniach Marklowic 2017

Podczas XXII Dni Marklowic, które odbyły się w dniach 3-4 czerwca 2017 r. Już od samego rana Klub Hodowców Drobnego Inwentarz z Marklowic zaangażowany był w przygotowanie stoisk dla swoich zwierzaków. Jak co roku Klubowicze aktywnie biorą udział w obchodach tego lokalnego święta. Na przygotowanych stoiskach można było podziwiać, przepiękne okazy gołębi, barwnych papug, bażantów i innych zwierząt, wśród których były króliki, świnki morskie a nawet małe kozy.

Oczywiście nasze okazy cieszyły się największym zainteresowaniem wśród najmłodszych, ale niejednokrotnie i ci starsi, odwiedzający wystawę goście wykazywali zainteresowanie poszczególnymi okazami, zadając pytania na ich temat członkom klubu.

Mamy nadzieję, że również za rok będziemy mogli spotkać się z tak miłym odbiorem.

(opr. Przemysław Lęga)

khdi dni m 2017 2 khdi dni m 2017 1 khdi dni m 2017 3 khdi dni m 2017 4
khdi dni m 2017 5 khdi dni m 2017 6 khdi dni m 2017 7 khdi dni m 2017 8

Klub Hodowców Drobnego Inwentarza

Na początku swojej działalności marklowiccy hodowcy działali jako oddział.
W 2006 roku nasi hodowcy zostali zarejestrowani w sądzie i posiadają osobowość prawną i należą do PZHGRiDI, działającego w strukturach Federacji Europejskiej. Marklowicki Klub ma swoją siedzibę w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Aktualnie zrzesza 40 członków, a hodowcy w nim zrzeszeni spotykają się, co miesiąc w każdą ostatnią niedzielę miesiąca.
Klub nie może narzekać na ilość tzw. sprzętu wystawowego, jak to określają są w tym zakresie samowystarczalni.

Rozmiar: 32984 bajtów

Hodują 22 rasy drobiu wodnego, 12 ras drobiu grzebiącego, 16 ras bażantów, 10 ras królików oraz egzotykę, pawie i gryzonie. Co roku czynią starania o pozyskanie nowych klatek na wystawy i pokazy. Organizują w roku od 3 do 5 pokazów oraz jedną wystawę. Poza tym hodowcy biorą udział w wystawach w całej Polsce, a także poza granicami. Marklowiczanie mają na swoim koncie wiele osiągnięć. Na ostatniej wystawie, która miała miejsce w Bukowie ich hodowlane okazy zdobyły 38 pucharów
za zwycięstwo w rasie oraz 12 medali wyróżnienia w rasie. Mogą się pochwalić, tym, że w swoim gronie mają mistrza Polski w kategorii egzotyka, a na ogólnopolskiej wystawie w Poznaniu dwóch członków marklowickiego Klubu oznaczonych
zostało złotym oraz srebrnym medalem. W swoich szaragach mają sześciu sędziów. Marklowiccy hodowcy organizują także szkolenia na temat szczepień w hodowlach oraz rasowości zwierząt. Szkolenia te prowadzą sędziowie oraz lekarze weterynarii.
Pod koniec lutego br. w Klubie odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze podsumowujące dotychczasowe działania hodowców.
Prezesem Zarządu
Klubu wybrano Joachima Salamona,
na funkcję wiceprezesa wybrano Kazimierza Salamona.
Ponadto w skład zarządu weszli:
Eugeniusz Koczy – skarbnik,
Augustyn Ledwoń – sekretarz,
Zbigniew Kowalski, Zygmunt Juraszek, Brunon Bluszcz, Damian Gaszczyk.

 Hasło przewodnie Klubu to :

,,Kto lubi zwierzęta i ptaki, to człowiek nie byle jaki''


Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00