Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
piątek 29 wrzesień 2023

Ostatnie doniesienia w sprawie Karty Dużej Rodziny

karta DRInformujemy, że do Ministerstwa w ostatnich dniach naplywają wzmożone wiadomości o nieudzielaniu zniżek wynikających z Karty Dużej Rodziny na stacjach paliw PKN Orlen. Problem z działaniem Kart na stacji PKN Orlen wynika z faktu, że Partner ten, codziennie w nocy aktualizuje bazy danych o Karty Dużej Rodziny wydane danego dnia. Oznacza to, że w dniu odbioru Karty, zniżka nie zostanie udzielona, ponieważ Karta nie figuruje jeszcze w bazach danych Partnera.

W związku z tym zwracamy się z gorącym apelem do czlonków rodzin wielodzietnych, iż ze zniżek u Partnerów mogą skorzystać kolejnego dnia, gdy Karty zostaną zaimportowane do baz danych Partnerów, co się dzieje w nastypnym dniu po oznaczeniu Karty jako "wydana".

Jak zostać partnerem Karty Dużej Rodziny

ikony-podstrony_karta-duzej-rodziny_0.pngCzym jest Karta Dużej Rodziny?

Karta Dużej Rodziny to ogólnopolski program opracowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. To system zniżek dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych.

Karta ułatwia rodzinom 3+ dostęp do kultury, aktywnego spędzania czasu oraz obniża koszty codziennego życia.

Jak zostać partnerem Karty Dużej Rodziny

Informacja o funkcjonowaniu Karty Dużej Rodziny od 1 stycznia 2015 r.

Ustawa z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz.U. z 2014 r., poz. 1863) weszła w życie 1 stycznia 2015 r.

Z programu mogą korzystać członkowie rodzin wielodzietnych, czyli takich w których jest troje i więcej dzieci – niezależnie od osiąganego dochodu. Rodzice otrzymują KDR na czas nieokreślony (bezterminowo), a dzieci: do ukończenia 18 roku życia; do ukończenia 25 lat w przypadku kontynuowania nauki; bez ograniczeń wiekowych gdy mają orzeczenie o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności (na czas jego ważności).

Czytaj więcej...

Rusza ogólnopolska Karta Dużej Rodziny

ikony-podstrony_karta-duzej-rodziny_0.pngUrząd Gminy Marklowice informuje, że w związku z ukazaniem się w dniu 5 czerwca 20214 r. w Dzienniku Ustaw rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu dla rodzin wielodzietnych od 16 czerwca 2014 r. w Pionie Organizacyjnym i Spraw Obywatelskich przy ul. Wyzwolenia 71 w pokoju nr 304 (II piętro) przyjmowane są wnioski w sprawie przyznania Karty Dużej Rodziny.
Więcej informacji na temat Karty znajduje się na stronie: www.mpips.gov.pl
Uprawnienia
Tańsze bilety na wydarzenia kulturalne, wystawy, muzea, przejazdy komunikacją publiczną, a nawet wakacje - na to mogą liczyć rodziny wielodzietne dzięki Karcie Dużej Rodziny.
Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Liczba instytucji i firm, które oferują zniżki rodzinom systematycznie się powiększa. Wszystkie miejsca oferujące zniżki będą opatrzone logo „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny".

Pełna informacja

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00