Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
czwartek 28 wrzesień 2023

Komunikat Gminnej Biblioteki Publicznej w Marklowicach

books-441866 1920Informuję, iż w porozumieniu z organem prowadzącym Biblioteka zostanie otwarta dla Użytkowników z dniem 25 maja 2020 r.
Godziny pracy placówki pozostają bez zmiany. Szczegółowe zasady funkcjonowania Biblioteki w czasie epidemii COVID-19 podane zostały na stronie internetowej: biblioteka.marklowice.pl oraz na portalu społecznościowym Facebook.
Z poważaniem Jolanta Węglorz - dyrektor GBP w Marklowicach

Przedszkole Akademia Wyobraźni nadal zamknięte

BigBlueButton - narada szkolna - 2020-04-30 10.50.42

Po uzgodnieniu z organem prowadzącym i przeprowadzeniu szerokich konsultacji, poprzedzonych głęboką analizą przepisów prawa oraz możliwości wdrożenia zaleceń rządu w zakresie zapewnienia dzieciom i pracownikom w przedszkolu bezpieczeństwa zdrowotnego, informujemy, że Przedszkole Akademia Wyobraźni będzie nadal zamknięte - wstępnie do 24 maja 2020 roku. Zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym okresie rodzice mogą korzystać z zasiłku opiekuńczego.

W chwili obecnej województwo śląskie znajduje się na drugim miejscu w kraju pod względem zachorowań na COVID – 19 i śmiertelności spowodowanej tą chorobą. Ponadto w naszym rejonie znajdują się bardzo duże skupiska zarażeń. Rozwój sytuacji epidemiologicznej na naszym terenie zmusza do zachowania szczególnej ostrożności i zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim dzieciom, pracownikom i ich rodzinom. W tych okolicznościach zorganizowanie pracy przedszkola, zapewniającej spełnienie właściwych warunków sanitarno-epidemiologicznych, nie jest możliwe. Jeżeli zajdą przesłanki do bezpiecznego otwarcia przedszkola we wcześniejszym terminie niezwłocznie poinformujemy tym fakcie.

Z poważaniem  Wioleta Dudziak Radecka

Dyrektor Przedszkola Akademia Wyobraźni

Wznowienie przyjęć pacjentów w Wodzisławu Śl.

Powiatowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim z siedzibą w Wodzisławiu Śl. informuje, że z dniem 27.04 br. zostaną wznowione przyjęcia pacjentów w Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz z dniem 29.04 br. w Oddziale Chirurgii Ogólnej w Wodzisławiu Śl.

Pismo Dyrektora PPZOZw sprawie Anestezjologii oraz OIOMu
Pismo Dyrektora PPZOZ w sprawie Chirurgii

 

Wznowienie działalności szpitala - komunikat

medical-563427 1920Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju informuje, że dnia 21.04.2020r. o godzinie 19.00 działalność szpitala zostaje wznowiona. Uruchamiamy Izbę Przyjęć, Poradnie Specjalistyczne Przyszpitalne oraz funkcjonowanie oddziałów w zakresie jak przed pojawieniem się informacji o stwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W trosce o pacjentów oraz personel szpitala wcześniejsze ograniczenia i procedury pozostają bez zmian. Zachęcamy do śledzenia dalszych komunikatów.

Wznowienie działalności Poradni Specjalistycznych w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. oraz przyjęć w Izbach Przyjęć

Z dniem 15 kwietnia 2020 r. Dyrekcja Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim podjęła decyzję o wznowieniu działalności poradni specjalistycznych za wyjątkiem działalności Poradni Preluksacyjnej oraz Poradni Chirurgii Ogólnej w Wodzisławiu Śl. Jak również z dniem 17 kwietnia 2020 r. wznowione zostaną przyjęcia pacjentów w Izbach Przyjęć w Wodzisławiu Śl. oraz Rydułtowach. Szczegółowa informacja znajduje się w załączonych poniżej pismach.

Komunikat Dyrekcji PPZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl.

Pismo Starosty Wodzisławskiego

Pismo Dyrektora PPZOZ w sprawie wznowienia przyjęć pacjentów w Izbach Przyjęć

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00