20 października 2022 z powodu zmiany przepisów o dokumentach paszportowych i wywołaną tym koniecznością dostosowania systemów teleinformatycznych Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach informuje o utrudnieniach w korzystaniu z usług Terenowego Punktu Paszportowego w Wodzisławiu Śląskim oraz pozostałych punktów w województwie i kraju.
Od 7 do 10 listopada w TPP w Wodzisławiu Śl. nie będzie można złożyć wniosku o wydanie paszportu. Z kolei od 8 listopada godz. 14.00 do 10 listopada niemożliwe będzie odebranie dokumentu. Wznowienie normalnej działalności Terenowego Punktu Paszportowego w Wodzisławiu Śląskim planowane jest na 14 listopada.
Zmiany dotkną też Oddziału Paszportowego w Katowicach oraz Delegatur Paszportowych w Bielsku-Białej, Częstochowie i Sosnowcu. Tam składanie wniosków paszportowych będzie możliwe tylko 8 listopada do godz. 12:00, a odbiór paszportów do godz. 14:00. 9 i 10 listopada zarówno złożenie wniosku, jak i odebranie paszportu będzie niemożliwe. W Katowicach, Bielsku-Białej i Częstochowie w wyjątkowych, uzasadnionych sytuacjach, będzie możliwość złożenia wyłącznie wniosku o wydanie paszportu tymczasowego.

Za wszelkie niedogodności przepraszamy!