W sobotę 07.03.2020 r na Gminnej Hali Sportowej odbyły się już XIV Mistrzostwa Taekwondo o Puchar Wójta Gminy Marklowice, tymi zawodami zawodnicy naszego klubu ,,Won – Hyo'' rozpoczęli wiosenny cykl zawodów. W zawodach wystartowało 100 zawodników z 7 klubów: Striker z Siemianowic, Bushi z Pyskowic (uprawiający na co dzień Ju Jitsu), Śląski Klub Taekwondo z Pyskowic, RCSW Fighter z Rybnika, Master z Rydułtów, United Fight Club z Pszowa (sporty mieszane) oraz nasz UKS ,,Won – Hyo''.
Zawody o godz. 8.30 rozpoczął wójt naszej gminy pan Tadeusz Chrószcz życząc startującym sportowej walki i osiągnięcia jak najlepszych wyników, zawodnicy tym razem startowali w trzech konkurencjach walki soft, walki semi contakt i techniki specjalne oraz w trzech kategoriach dzieci 4-9 lat młodzicy 10 – 12 lat i kadeci 13-15 lat podzieleni na kategorie wzrostowe. Nasz klub reprezentowało 14 zawodników (13 dzieci i 1 młodziczka). Nowością na naszych zawodach były nagrody dla najlepszego zawodnika w 6 kategoriach na i tak dzieci 4-5 lat zdobył nasz zawodnik Wojciech Kirkiewicz, 6-7 Radosław Kirkiewicz i w kategori młodzik (10-12) dziewczyny Zuzanna Kirkiewicz. 21 medali - 9 złotych, 6 srebrnych i 6 brązowych. Specjalne uznanie dla dwóch zawodników którzy ćwiczą od dwóch miesięcy Karol Sieniawski zajął 2 miejsce w walkach soft i Maja Morgała zajęła 3 w walkach soft.
       Jak zawsze zawody uświetniły mamy naszych zawodników które upiekły pyszne ciasta którymi częstowali się wszyscy uczestnicy oraz widzowie oczywiści przy kawie lub herbacie. Każdy zawodnik i opiekun dostał mały poczęstunek pyszne kołaczyki i wodę mineralną.
Nagrodami były piękne, odlewane medale robione według naszego projektu które wykonał sklep sportowy Monsun z Wodzisławia któremu dziękujemy oraz statuetki za pierwsze miejsca które zrobiła firma Studio Efekt, firma ta zaprojektowała też plakat i dyplomy na nasze zawody której również wielkie dziękuję oraz statuetki dla najlepszych zawodników które zakupione były w Wikkos Sport. Zawody przebiegły bardzo sprawnie i w sportowej atmosferze.
DZIEKUJĘ wszystkim medalistom oraz reszcie zawodnikom za podjętą walkę, władzom Gminy Marklowice, GZGK, klubom za przybycie na zawody orz wszystkim rodzicom którzy jak zawsze nie zawiedli przy organizacji zawodów które z pewnością bez ich pomocy by się nie odbyły, bardzo, bardzo Dziękuję.
opr. Jerzy Gawełczyk
ZOBACZ GALERIE