węgielZamierzamy wspierać mieszkańców w zakupie węgla opałowego. Przez kilka ostatnich lat w Gminie Marklowice wdrożyliśmy pionierski program dzierżawczy kotłów węglowych 5 klasy, dostępny dla każdego zainteresowanego mieszkańca naszej Gminy.
Ponad połowa kotłów starej generacji zostało wymienionych w tym programie. Wiele gospodarstw wymieniło również kotły na ekologiczne, w ramach Programu WFOŚiGW „Czyste Powietrze”.
Obecnie, wobec zaistniałych trudności w zakupie węgla przez naszych mieszkańców, nie możemy pozostać bierni. Gmina aktywnie włączy się w pomoc mieszkańcom.
Najpierw jednak musimy poznać realne potrzeby, ponieważ część gospodarstw już zaopatrzyła się w węgiel, po niższej cenie, niż 2.000 zł. I zgodnie z ustawą, te gospodarstwa nie będą mogły skorzystać z preferencyjnego zakupu węgla. Dlatego prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety. Informacje w niej zawarte na tym etapie nie są dla nikogo wiążące jak również ostateczne.
Ankietę można:
- Pobrać z linku poniżej, wypisać oraz złożyć w sekretariacie Urzędu Gminy Marklowice (pok. 202).
- Pobrać z linku poniżej, wypisać, zeskanować oraz przesłać na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Pobrać druk w sekretariacie Urzędu Gminy i tam złożyć dokument.
Zebrane dane pozwolą nam oszacować jaką ilość opału musimy zabezpieczyć.
Ponadto informujemy, że zakup węgla na preferencyjnych warunkach przysługuje gospodarstwom domowym, które spełniają warunki uprawniające do dodatku węglowego i obejmują uprawnienie do nabycia 1,5 tony w roku 2022 i 1,5 tony na początku roku 2023.
Ankiety można składać do dnia 4.11.2022 r. (piątek) do godziny 14.00

Do pobrania Ankieta o zapotrzebowaniu na węgiel

Wójt Gminy Marklowice
Tadeusz Chrószcz