Cenimy, podziwiamy i dziękujemy… Dzień Nauczyciela w Marklowicach

Dzisiaj w Urzędzie Gminy odbyła się piękna uroczystość. Jak co roku 14 października z okazji Dnia Nauczyciela Wójt Gminy Marklowice Tadeusz Chrószcz wręczył swoje nagrody wyróżniającym się pedagogom. Powiedziano wiele dobrych i wzruszających słów pod adresem dyrektorów, nauczycieli i wszystkich pracowników placówek oświatowych prowadzonych przez Gminę Marklowice. A powodów do zadowolenia i pochwał było wiele, bowiem w minionym roku szkolnym, mimo oczywistych utrudnień spowodowanych pandemią, nowymi uczniami z Ukrainy, którzy mieli i mają po prostu problemy z językiem polskim i adaptacją, możemy być zadowoleni. Nasi nauczyciele dali radę. Obiekty szkół i przedszkola nadal pięknieją i są coraz lepiej wyposażone w pomoce naukowe oraz nowoczesne narzędzia dydaktyczne, bo współpraca dyrektorów z samorządem i lokalnym środowiskiem naprawdę zasługuje na uznanie.

W uroczystości oprócz Wójta wzięli udział : Pani Krystyna Klocek Przewodnicząca Rady Gminy Marklowice, Pan Piotr Galus Z-ca Wójta Gminy, Pani Jolanta Mrozek, Skarbnik Gminy, Panie Dyrektor naszych placówek, czyli Halina Winkler, Jolanta Kominek oraz Wioleta Dudziak-Radecka, a także Anna Białek dyrektor GZOPO w Marklowicach.

Nagrody Wójta Gminy Marklowice włodarz Gminy wręczył wraz z życzeniami i kwiatami :

Pani Wioletcie Dudziak-Radeckiej Dyrektorowi Przedszkola Akademia Wyobraźni

Paniom Joannie Wita i Grażynie Lampert nauczycielom Przedszkola Akademia Wyobraźni

Pani Monice Miełek nauczycielowi Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego

Paniom Katarzynie Czerwińskiej- Szlachta, Sabinie Durczok, Justynie Magnor, Aleksandrze Widerze, Magdalenie Zawiasa oraz Panu Krzysztofowi Tomasowi nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza

Ponadto Pan Wójt wręczył listy gratulacyjne i kwiaty nauczycielom, którzy zdobyli kolejny stopień awansu zawodowego.
Panie Sabina Chmiel i Urszula Klaja ( Przedszkole Akademia Wyobraźni ) uzyskały stopień nauczyciela dyplomowanego, zaś Pani Małgorzata Czapla (Szkoła Podstawowa nr 1) została nauczycielem mianowanym.

Nagrodzonym i wyróżnionym gratulowano, życząc kolejnych osiągnięć zawodowych, dużo zdrowia i pomyślności w życiu osobistym. Na ręce Pań Dyrektorek Pan Wójt wręczył wiązanki kwiatów z prośbą o przekazanie podziękowań oraz życzeń nauczycielom i wszystkim pracowników placówek oświatowych.

Już po zakończeniu uroczystości dotarła do nas wspaniała wiadomość ! ! !
Otóż Pani Anita Górecka nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi zostanie odznaczona Medalem Komisji Edukacji.

Serdecznie gratulujemy tego wyjątkowego i honorowego wyróżnienia, które dla każdego nauczyciela ma szczególne znaczenie.

Galeria zdjęć znajduje się na https://www.facebook.com/gminamarklowice/

""""