Stowarzyszenie Artystyczne Zespołu Aplauz
Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000388156,
NIP: 6472557701
REGON: 241980256

Adres siedziby Stowarzyszenia:
44-321 Marklowice
ul. Wyzwolenia 154
gmina - Marklowice
powiat - Wodzisław Śląski
województwo – śląskie

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zespół Aplauz istnieje od 2003 roku. Z inicjatywy rodziców w 2011 roku zespół przekształcił się w Stowarzyszenie Artystyczne Zespołu Aplauz. Zadaniem Stowarzyszenia jest szerzenie i propagowanie działań artystycznych, rekreacyjnych oraz działań ze szczególnym uwzględnieniem interesujących i wartościowych zjawisk tanecznych związanych z szeroko pojętą edukacją i kulturą. Obecnie istnieją 3 grupy wiekowe, które reprezentują swoje układy taneczne na wielu pokazach, zawodach i konkursach na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskich i międzynarodowym. Zespół może pochwalić się licznymi laurami i tytułami zdobytymi na Mistrzostwach Polski, Europy, a nawet Świata.

Szczegóły na www: aplauz-marklowice.eu

Stowarzyszenie jest również współorganizatorem Festiwalu Tanecznego Aplauz, który wszedł w co roczną cykliczną imprezę naszej gminy i z roku na rok cieszy się coraz to większą popularnością wśród tancerzy z całego kraju. Uczestnicy konkursu konkurują w następujących kategoriach: osobowość sceniczna, mini formacje pom-pom, mini formacje baton, formacje pom-pom, formacje baton, street dance, inne formy tańca oraz kategoria 30 plus. Organizacja festiwalu ma na celu popularyzację zespołowych form tanecznych oraz wymiany pomysłów i doświadczeń oraz integracji środowiska amatorskiego ruchu tanecznego.

Szczegóły dostępne na facebooku: aplauzfestiwal