Tegoroczne półkolonie rozpoczęliśmy 6 lipca ze szczegółowo przygotowanym programem, który składał się z wielu atrakcyjnych propozycji wypoczynku. Właściwie dobrane formy aktywności pozwoliły na stworzenie pozytywnego klimatu zachęcającego do rekreacji, i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.
Półkolonie podzielone były na IV turnusy trzy dniowe:
6.07 - 8.07. 2021 r.
13.07 – 15.07.2021r.
20.07. – 22.07.2021 r.
27.07 – 29.07.2021 r.

18 lipca 2021 roku na terenie Źródlanej Oazy odbył się festyn rodzinny: „Rodzinne spotkanie przy kawie nad Źródlaną Oazą”. Specjalnie na tę okazję organizatorzy przygotowali liczne atrakcje. Miłym akcentem festynu były wspólne zabawy z nagrodami dla dzieci i rodziców przygotowane przez Panią Aleksandrę Pustołka i Panią Teresę Chrószcz. Była również dmuchana zjeżdżalnia i dużo dobrej zabawy. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Orka zostały zorganizowane zawody wędkarskie do których przystąpiło 13 osób. Chociaż w tym dniu troszeczkę „ryba nie brała” była dobra zabawa, odstresowanie od codziennych problemów, były medale dla wszystkich i statuetki – dla najmłodszego i najstarszego uczestnika zawodów, oraz największa złowiona ryba. Można było też pośpiewać i posłuchać muzyki. Organizatorzy zapraszali na kawę - i była kawa, ciasto - i oczywiście było ciasto przyniesione przez naszych mieszkańców, które wszyscy mieli okazję posmakować, były też dla tych osób upominki. Dziękujemy Paniom: Ewa Kufieta, Bernadeta Fojcik , Edyta Skupień, Lucyna Brych, Krystyna Kłosok, Izabela Rykiel, Justyna Godziek, które przyniosły swoje słodkości i podzieliły się z uczestnikami festynu. Przyjemnie było obserwować aktywny udział dorosłych w świecie dziecka. Te chwile, ugruntowują nas organizatorów, w przekonaniu, że warto poświęcić czas, energię dla dobra naszych dzieci, mieszkańców, ich radości i uśmiechu. Organizatorzy mają nadzieję, że jeszcze się w tym roku rodzinnie spotkamy…

Galeria zdjęć przedstawia dzieci biorące udział w półkoloniach organizowanych przez Gminę Marklowice.
Więcej zdjęć znajduje się na naszym profilu Facebookowym.

""

Gmina Marklowice informuje, że od poniedziałku tj. 28.06.2021 r. można zapisać dzieci na półkolonie, które rozpoczynają się od 6 lipca. Turnusy będą 3 dniowe tj. (wtorek, środa, czwartek od godz. 9.00 – 16.00). Koszt udziału za 1 dzień wynosi 30 zł czyli za turnus 3 dniowy 90 zł. Uczestnik wypełnia kartę półkolonijną i dostarcza do Urzędu Gminy pokój 307, którą może pobratać ze strony internetowej. W jednym turnusie półkolonii będzie brało udział 30 dzieci.

Karta do pobrania - pdf
Karta do pobrania - doc