Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
piątek 29 wrzesień 2023

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na zadania publiczne Gminy Marklowice w dziedzinie „kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji ” oraz „upowszechnianie kultury fizycznej i sportu” , "ochrony zdrowia" na 2021 rok

 

Konkurs ofert na realizację zdań publicznych w dziedzinach:

Zadanie 1 kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i tradycji
Zadanie nr 2 upowszechnianie kultury fizycznej i sportu
Zadanie nr 3 ochrona zdrowia

będzie trwać od 4 stycznia 2021 r. do 25 stycznia 2021 r. Szczegóły w zarządzeniu.

Zarządzenie

Wzór oferty

Wzór oświadczenia

Wzór sprawozdania

Dofinansowanie inwestycji chroniących przed ASF lub powodzią - informacja ARiMR

logo ARiMR niebieskieOd 31 grudnia 2020 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczyna nabór wniosków od rolników, którzy chcą zabezpieczyć swoje gospodarstwa przed afrykańskim pomorem świń (ASF). Także od tego dnia Agencja oferuje pomoc spółkom wodnym lub związkom spółek wodnych, które zamierzają zainwestować w sprzęt służący do utrzymania w dobrym stanie urządzeń melioracji wodnych wykorzystywanych do ochrony gospodarstw rolnych przed powodzią. Wnioski będzie można składać do 28 lutego 2021 r.

Czytaj więcej...

Informacja ARiMR - Koniec roku - koniec trzech naborów PROW

logo ARiMR niebieskieWarto się pospieszyć. Z końcem bieżącego roku upływają terminy naborów wniosków o wsparcie w trzech działaniach realizowanych z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020.
Chodzi o "Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000" - koniec naboru 30 grudnia, "Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej" - nabór trwa do 31 grudnia i "Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich" - wnioski można składać do 31 grudnia 2020 r.

Czytaj więcej...

Gmina Marklowice złożyła nowy wniosek na rok 2021 dot. nauki pływania dla klas I i II ze wskazaniem basenu "MANTA" (Wodzisław-Wilchwy)

Gmina Marklowice złożyła projekt do Ministerstwa Sportu i Turystyki w zakresie zajęć sportowych dla uczniów organizowanych w ramach Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać" z terminem realizacji w roku kalendarzowym 2021. Projekt jest przeznaczony dla obecnych klas I i II (klasy III ukończyły projekt w tym roku). We wniosku wskazaliśmy, że miejscem realizacji projektu będzie basen „MANTA" Wodzisław – Wilchwy.

Odbiór odpadów w 2021 r.

odpady-fotoOd początku 2021 r. odpady komunalne pochodzące z nieruchomości zamieszkałych będzie odbierał i zagospodarowywał nowy podmiot wyłoniony w drodze przetargu tj.: firma EKO M. Golik, J. Konsek, A. Serwotka S. J. z siedzibą w Rybniku przy ul. Kościuszki 45a.
Przed pierwszymi odbiorami odpadów do każdej posesji wykonawca dostarczy harmonogram. Nie zmieni się zakres i sposób odbierania, natomiast teren gminy w harmonogramie został podzielony na trzy główne rejony zamiast czterech jak to było w latach poprzednich. Dodatkowo indywidualny harmonogram został przewidziany dla trudno dostępnych nieruchomości, które będą obsługiwane przez mniejszą śmieciarkę oraz dla budynku wielolokalowego przy ul. Osiedle Kolorowe 13. Przy weryfikacji do którego rejonu przypisana jest nieruchomość należy również sprawdzić czy nie została wymieniona w rejonie posesji o utrudnionym dojeździe (rejon IV).

Czytaj więcej...

Informacja

W czwartek 24 grudnia br. (Wigilia) Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych tzw. PSZOK  zlokalizowany przy ul. Cmentarnej 9 będzie nieczynny.

Dodatkowe zasady bezpieczeństwa w walce z pandemią

covid17 grudnia br. Rząd RP ogłosił, że od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 obowiązywały będą dodatkowe zasady bezpieczeństwa tzw. przedłużony etap odpowiedzialności.
Oznacza to:
- ponowne ograniczenie działalności galerii handlowych
- ograniczenie działania hoteli (dostępne będą m.in dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych)
- zamknięcie stoków narciarskich
- ograniczenie dostępności infrastruktury sportowej tylko dla celów sportu zawodowego
- 10 dniowa kwarantanna dla przyjeżdżających do Polski transportem zorganizowanym.
Z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 w całym kraju obowiązuje zakaz przemieszczania się! Wyjątkiem będą m.in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu.
Przedłużone zostaną też wszystkie dotychczasowe obostrzenia.
Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo w linku
Rozporządzenie przewiduje również m.in. zniesienie niektórych obostrzeń dla osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. Osoby takie będą mogły bez dodatkowych testów diagnostycznych korzystać ze świadczeń opieki zdrowotnej, być przyjętymi do domu pomocy społecznej, a także nie będą uwzględniane w limitach dotyczących tzw. spotkań towarzyskich.
Więcej informacji oraz cytowane wyżej rozporządzenie znajduje się tutaj

Więcej artykułów…

  1. Teleopieka i telemedycyna
  2. Dofinansowanie zakupu komputera dla dziecka z rodziny rolniczej
  3. Konkurs na najładniejszą dekorację świąteczno-noworoczną
  4. Wigilia Bożego Narodzenia - Urząd będzie nieczynny
  5. Przebudowa odcinka ul. Goplany w Marklowicach

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00