Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
piątek 29 wrzesień 2023

Modernizacja gospodarstw rolnych - informacja ARiMR

arimr logoUwaga, 30 listopada rozpoczęły się...
W ostatnim dniu listopada ruszyły dwa z czterech planowanych jeszcze na ten rok naborów wniosków o pomoc finansową z PROW na lata 2014-2020. W ARiMR można już ubiegać się o wsparcie na realizację inwestycji zabezpieczających gospodarstwa przed skutkami suszy oraz na rozwój usług rolniczych.

Czytaj więcej...

Nowy termin składania wniosków o przyznanie pomocy na małe przetwórstwo i RHD - informacja ARiMR

arimr logoTermin składania wniosków o przyznanie pomocy na małe przetwórstwo i RHD wydłużony o miesiąc
Termin przyjmowania wniosków o przyznane pomocy na "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój" został wydłużony
do 24 grudnia 2020 r.

Czytaj więcej...

Po pieniądze z PROW jeszcze w tym roku

arimr logo copyPo pieniądze z PROW jeszcze w tym roku – Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomia w końcówce roku cztery nowe nabory wniosków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – informuje Halina Szymańska, prezes ARiMR. – Wśród nich jest np. program pomocy dla tych rolników, którzy chcą przeciwdziałać skutkom suszy i zaopatrzyć swoje gospodarstwa w urządzenia nawadniające. Przed kolejnym sezonem wiosenno-letnim warto o takich inwestycjach pomyśleć. Zachęcam więc do zapoznania się z naszą ofertą pomocy i skorzystanie ze środków dostępnych z budżetu PROW 2014-2020.

Czytaj więcej...

Powszechny Spis Rolny 2020

Loteria spisowaSpisz się przez Internet i weź udział w #LoteriaPSR.
23 listopada oglądaj online ostatnie losowanie i sprawdź, czy wygrałeś!
Szczegóły: https://loteria.spisrolny.gov.pl/ lub pod numerem infolinii: 22 122 18 11

#LiczySięRolnictwo #PSR2020 #SpisRolny

Pamiętamy o bohaterach...

W 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w Parafii św. Stanisława biskupa i męczennika w Marklowicach o godzinie 9 sprawowana była Msza święta w intencji ojczyzny. W Mszy uczestniczyły władze samorządowe Gminy Marklowice składając w miejscach pamięci wiązanki kwiatów w atmosferze ciszy i zadumy. Mimo, że obchody Święta Niepodległości z powodu trwającej pandemii w tym roku są skromniejsze niż zwykle, składamy hołd bohaterom, którzy tę wolność wywalczyli - chwała ich pamięci!

11listopada

11listop1

11listop2

Informacja dla przedsiębiorców branży gastronomicznej

W tym trudnym dla nas wszystkich okresie chcemy również pomóc przetrwać naszym lokalnym restauratorom oraz firmom kateringowym. Zapraszamy przedsiębiorców branży gastronomicznej do przedstawienia swojej oferty, a my zamieścimy ją na stronie internetowej Urzędu Gminy. W ten sposób, być może, zachęcimy mieszkańców do składania zamówień u lokalnych przedsiębiorców, by ci w jak najmniejszym stopniu odczuli panujący kryzys i nie stanęli przed koniecznością zwalniania pracowników.

Szanowni Czytelnicy

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącymi zamknięcia instytucji kultury oraz rekomendacją Biblioteki Narodowej, Gminna Biblioteka Publiczna w Marklowicach będzie nieczynna
dla czytelników w dniach od 9-29 listopada 2020 roku.
O dalszych postępowaniach będziemy Państwa informować.

Wspieraj seniora

wpierajOśrodek Pomocy Społecznej w Marklowicach informuje, że Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej kierując się troską o bezpieczeństwo osób starszych w okresie obowiązującego stanu epidemii opracowało na rok 2020 program „Wspieraj Seniora".
Program „Wspieraj Seniora" ma na celu wsparcie osób powyżej 70 roku życia, które w obowiązującym stanie epidemii zdecydowały się na pozostanie w domu i nie są w stanie np. poprzez wsparcie rodziny zabezpieczyć sobie artykułów podstawowej potrzeby. Usługa wsparcia będzie polegała w szczególności na dostarczeniu zakupów obejmujących przede wszystkim artykuły spożywcze, środki higieny osobistej.
Senior podaje wykaz niezbędnych artykułów i ponosi koszty ich zakupu.
W ramach programu uruchomiono bezpłatną ogólnopolską infolinię pod numerem telefonu 22 505 11 11
Osoba przyjmująca zgłoszenie przekazuje je do Ośrodka Pomocy Społecznej, a pracownik kontaktuje się telefonicznie z Seniorem i weryfikuje zgłoszenie. Przyznanie usługi wsparcia nie wymaga przeprowadzenia wywiadu środowiskowego i wydania decyzji administracyjnej.
Realizacja usługi wsparcia nie przysługuje osobie korzystającej z usług opiekuńczych.

Uwaga 1 listopada ul. Cmentarna wyłączona z ruchu

scan0487W dniu 1 listopada 2020 ul. Cmentarna zostanie wyłączona z ruchu od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do skrzyżowania z ul. Wiśniową.
Miejsca parkingowe znajdują się przy ul. Goplany - rejon Słonecznej Wyspy oraz za budynkiem Urzędu Gminy Marklowice przy ul. Wyzwolenia.

Więcej artykułów…

  1. Rozporządzenie w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów
  2. Informacja Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl.
  3. Dostawa energii elektrycznej dla Gminy Marklowice 2021
  4. Od poniedziałku rozkład szkolny zawieszony
  5. Uwaga! Od jutra obowiązują nowe ograniczenia

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00