Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
piątek 29 wrzesień 2023

Teleopieka i telemedycyna

w ochronie życiaSą to usługi opiekuńczo-zdrowotne łączące nowoczesne technologie teleinformatyczne z pracą profesjonalistów, które mają za zadanie przedłużyć okres samodzielności i niezależności Seniorów we własnym domu. Te niezwykle precyzyjnie przygotowane usługi pomogą Ci, jeśli już martwisz się o swoich rodziców czy dziadków, a nie możesz z nimi spędzać całego czasu. Pozwoli Ci pracować, wyjeżdżać na delegacje czy wakacje, będąc pewnym, że ktoś czuwa pod twoją nieobecność nad bezpieczeństwem bliskich Ci Seniorów. A oni czują się komfortowo, bo nadal są u siebie.

Czytaj więcej...

Dofinansowanie zakupu komputera dla dziecka z rodziny rolniczej

baner komputer dla rodziny 1Rodzina prowadząca gospodarstwo rolne, w skład której wchodzi co najmniej dwoje dzieci w wieku szkolnym, które nie ukończyły 18-ego roku życia może ubiegać się od dofinansowanie zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego do kwoty 1 500 zł.
Wnioski o dofinansowanie zakupu komputera można składać do Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 30 grudnia 2020 r.

Czytaj więcej...

Konkurs na najładniejszą dekorację świąteczno-noworoczną

dekoracjaGmina Marklowice ogłasza konkurs na najładniejszą dekorację świąteczno-noworoczną domów. Celem konkursu jest eksponowanie estetyki naszej gminy poprzez dekoracje okolicznościowe i iluminacje świetlne domów prywatnych położonych na terenie gminy Marklowice, podkreślając w ten sposób świąteczno-noworoczny nastrój.
Konkurs będzie trwać od 20 grudnia 2020 r. do 6 stycznia 2021 r. Zapisy są przyjmowane pod numerem telefonu 32 459 28 05 lub 06 - Pion Spraw Społecznych.
Ze względu na Pandemię wydłużamy termin do dnia 6 stycznia 2020 r.

Regulamin konkursu

Wigilia Bożego Narodzenia - Urząd będzie nieczynny

Informujemy, że w dniu 24 grudnia 2020 r. (Wigilia Bożego Narodzenia) Urząd Gminy Marklowice będzie nieczynny.

Od stycznia zmiana cen biletów MZK

Międzygminny Związek Komunikacyjny z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju informuje, że w dniu 30.11.20 Zarząd podjął Uchwałę dotyczącą zmian w taryfie przewozowej. Zmiany te dotyczą wzrostu cen biletów w komunikacji organizowanej przez Związek.

w linku treść Uchwały MZK o zmianie cen biletów

Informacja Głównego Urzędu Statystycznego


R-ZW-B R-ZW-SNa terenie województwa śląskiego w dniach od 1 - 23 grudnia 2020 r. przez ankieterów – pracowników Urzędu Statystycznego w Katowicach, prowadzone są badaniach ankietowe pogłowia bydła, owiec i drobiu oraz produkcji zwierzęcej

4 grudnia Barbórka

BarborkaZ okazji Dnia Górnika życzymy całej Braci górniczej aby Wasza praca była bezpieczna, żebyście zawsze wracali cali i zdrowi do domu. Niech w tych trudnych czasach praca zawodowa przynosi Wam jak najwięcej zadowolenia i jak najmniej problemów, a sprawy osobiste układały się zgodnie z Waszymi oczekiwaniami i marzeniami. Niech Święta Barbara nieustannie otacza Was i Wasze Rodziny swoją opieką.

Szczęść Boże Górnikom!

Informacja w sprawie obsługi linii 2

PST Transgór SA informuje o zmianach w obsłudze linii nr 2 (dodano nowy przystanek Radlin Rogoźna). Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się tutaj: Pismo Transgór SA, rozkład jazdy linii 2

Ogłoszenie

Ośrodek Wsparcia Cudzoziemców w Katowicach zwrócił się z prośbą o zamieszczenie na naszej stronie internetowej krótkiej informacji na temat swojej działalności, co czynimy:
Celem Ośrodka jest bezpłatne wsparcie cudzoziemców w adaptacji w Polsce. Ośrodek zapewnia darmowe doradztwo i pomoc specjalistów w kwestiach legalizacji pobytu, administracyjnych, prawnych, a także praw pracowniczych. Migranci mieszkający w województwie śląskim mogą otrzymać w Ośrodku nieodpłatną pomoc od doradcy integracyjnego, prawnika, psychologa, tłumacza czy doradcy zawodowego. Cudzoziemcy będą mogli podnieść kompetencję z zakresu prawa pracy, podstaw przedsiębiorczości i różnic kulturowych podczas licznych kursów adaptacyjnych, szkoleń i warsztatów.
Wszystkie niezbędne informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej ośrodka pod adresem:http://owc.org.pl/

Więcej artykułów…

  1. Modernizacja gospodarstw rolnych - informacja ARiMR
  2. Nowy termin składania wniosków o przyznanie pomocy na małe przetwórstwo i RHD - informacja ARiMR
  3. Po pieniądze z PROW jeszcze w tym roku
  4. Powszechny Spis Rolny 2020
  5. Pamiętamy o bohaterach...

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00